Через схеми з податками Україна втрачає щороку щонайменше 100 мільярдів гривень, – Садовий

Дата публикації
08.07.2019

«Чорною дірою» бюджету назвав лідер «Самопомочі» Андрій Садовий українську митницю. «Якби гроші, які сьогодні осідають в кишенях корупціонерів завдяки митним «схемам», були в бюджеті – то ми би мали по одній новій сучасній лікарні в кожній області чи майже 200 швидкісних поїздів», – написав він на своїй сторінці у Facebook.

І озвучив план податкової політики для держави: «Наша позиція щодо податків – незмінна і послідовна ще від початку минулої каденції. Насамперед ми пропонуємо запровадити податок на виведений капітал – стягувати податки з підприємця лише тоді, коли він виводить гроші з бізнесу».

Також, за його словами, партія у наступному парламенті просуватиме антиофшорне законодавство:
«Держава має зробити так, щоб відбити олігархам бажання ховати гроші за кордоном». Для цього «Самопоміч» пропонує запровадити трансфертне ціноутворення і механізм «контрольованих іноземних компаній».

«Таким чином, інформація про закордонних власників українських компаній, а також про власність українців в офшорах надходитиме у відповідальні органи, і в них будуть всі можливості та права перевіряти та донараховувати податки, якщо вони знайдуть факти ухилення», – пояснює Садовий.