Руслан Хомич разом із депутатами ВР домоглись для селян-одноосібників та фермерів пільгового оподаткування на сільськогосподарську нерухомість

Дата публикації
26.05.2019

Руслан Хомич, сільгосппідприємець,  голова Асоціації фермерів Волині, депутат Рожищенської районної ради, волонтер та благодійник. “Самопоміч ” Волині під час рейтингування віддала йому перше місце з числа партійців в кандидати в депутати до ВР.

Педагог за освітою, електромонтер за спеціальністю, сільгоспвиробник за покликанням, Руслан Хомич головним принципом свого життя вважає завжди залишатись самим собою, а головне – зробити все можливе, аби селяни стали справжніми господарями на своїй землі. Маючи великий досвід у веденні приватного сільського господарства, будучи головою Асоціації фермерів, він і на обласному, і на державному рівні, за підтримки депутатів Верховної ради від “Самопомочі”, зокрема Тетяни Острікової, домоглися, не зважаючи на величезний спротив фіскальної служби, аби парламент 25 листопада 2018 року вніс зміни до Податкового кодексу в частині пільгового оподаткування сільгоспнерухомості, що перебуває у власності фізичних осіб:  селян-одноосібників та фермерів.

Попереду мета – до початку запуску ринку землі створити в країні умови, де в основі аграрного сектора лежав би сімейний устрій.

Що спонукало до дій?

Органи місцевого самоврядування Локачинського, Іваничівського, Луцького районів Волині за наполяганням Державної фіскальної служби почали оподатковувати нерухоме майно селян. Готуючи податковий кодекс у 2015 році, депутати ВР чітко прописали для всіх сільгоспвиробників пільгу в оподаткуванні нерухомості: будівель та споруд сільськогосподарського призначення. Незважаючи на це та трактуючи по-своєму термін  “сільгоспвиробник”, фіскали наполягали на оподаткуванні нерухомості, що викликало у селян незадоволення і бажання відстояти юридичну справедливість.

Що зробили представники «Самопомочі»?

У зв’язку з цим асоціація фермерів на чолі з Русланом Хомичем вийшли на депутата Верховної ради Тетяну Острікову. Відбулось безліч поїздок у столицю, зустрічей, консультацій та перемовин у комітеті ВР з питань митної та податкової політики, юристами, представниками Фіскальної служби України.  Гортали Конституцію, піднімали закони попередніх років, щоб віднайти чітке визначення статусу сільгоспвиробника. До поїздок доводилось долучати селян і практично кожен приклад розглядати конкретно.

Перемога селян над чиновниками

Незважаючи на величезний спротив чиновників з боку Державної фіскальної служби, 25 листопада 2018 року парламентарі проголосували за зміни до Податкового кодексу України, де чітко прописали, що пільга на нерухомість сільськогосподарського призначення стосується як юридичних, так фізичних осіб. Особлива подяка депутату Верховної ради Тетяні Остріковій, яка зробила все належне, аби переконати депутатів у  необхідності прийняття таких змін.

Для довідки: Згідно Закону України «Про сільськогосподарський перепис» від 2008 року, виробниками сільськогосподарської  продукції  є юридичні особи всіх організаційно-правових форм господарювання та їх відокремлені підрозділи, фізичні     особи    (фізичні    особи-підприємці, домогосподарства),    які займаються     сільськогосподарською діяльністю, передбаченою    класифікацією   видів   економічної
діяльності, мають у володінні, користуванні або розпорядженні    землі   сільськогосподарського   призначення   чи сільськогосподарських  тварин.