Костянтин Зінкевич: В Україні створена та працює схема “Біофарма+”

Дата публикації
16.05.2019

Платники податків Волині доплачують до заготівлі кожного літра плазми крові, яку купує приватне підприємство «Біофарма плазма» у волинських станцій переливання крові, щонайменше 900 грн.

Про це депутат від Самопомочі Костянтин Зінкевич повідомив на сесії обласної ради, що відбулась сьогодні, відповідно підготувавши депутатський запит.

«Вивчаючи роботу Володимир-Волинської та Волинської станцій переливання крові, реагуючи на звернення трудового колективу, я отримав інформацію про виробництво і продаж плазми крові людин”, – сказав він.
“Діючі договори, звіти та розрахунки свідчать про те, що один літр плазми крові обласна комунальна установа, тобто станція переливання крові, продає для ТзОВ «Біофарма плазма» за 600 грн при тому, що собівартість заготівлі 1 літра плазми крові складає біля 1500 тисячі грн (у Володимир-Волинській СПК -1533 грн).
Це говорить про те, що внаслідок заборони виробництва альбуміну станціями переливання крові, приватне підприємство стало монополістом на ринку препаратів крові в Україні і лише воно єдине скуповує за безцінь плазму, яка є сировиною для виготовлення препаратів крові.
У цій ситуації платники податків Волинської області доплачують до заготівлі кожного літра плазми крові, яку купує ТзОВ «Біофарма плазма», щонайменше 900 грн.
Такий стан речей є кричущим і збитковим для волинських СПК», – сказав депутат.
Нагадаємо, 20 лютого 2019 року Кабінет міністрів схвалив «Стратегію розвитку національної системи крові в Україні», основна мета якої є забезпечення рівноправного та своєчасного доступу пацієнтів до якісних безпечних компонентів донорської крові у достатній кількості.
«Ця стратегія, крім традиційних способів фінансування, передбачає механізм державно-приватного партнерства. Нові механізми, передбачається, мають запрацювати до 2022 року. Впродовж цього часу приватне підприємство «Біофарма плазма» буде збагачуватись за рахунок волинян – платників податків. А це неприпустимо», – резюмував депутат.
Запит Костянтина Зінкевича був підтриманий сесією облради.