Маневицькі депутати голосуванням за Почесного громадянина району розкрили своє справжнє нутро

Дата публикації
02.12.2018

Депутатка від «Самопомочі» Аліна Базарнова у знак протесту діям колег взагалі покинула засідання.

«Роз’яснюю, чому покинула сесійне засідання. Тому що соромно. Соромно і прикро. За результатами сьогоднішнього голосування за Почесного громадянина Маневицького району у 2018 році. У мене запитання: Які досягнення і здобутки цього року”ексрегіонів”, чи то ” нових БПП” ? Соромно, що у час, коли війна, у депутатському корпусі не знайшлося більшості голосів для підтримки капелана, волонтера, та просто Людину – патріота, взірця порядності і щирої душі о. Олександра з Оконська. Шановні депутати, які проголосували “проти”, мені вас не зрозуміти ні розумом, ні душею. Що ви скажете дітям, внукам: що ви робили???? коли була війна. Так і скажіть : виконували вказівку влади. Історія вас нічого не учить», – написала вона на своїй сторінці у Фейсбук.

Нагадаємо, Отець Олександр служить настоятелем храму у селі Оконськ Маневицького благочиння. На схід до українських військових як духовний пастир та волонтер їздить уже тривалий час. Починав з полігону у Дачному, куди возив запчастини, бронежилети, продукти, зібрані і пожертвувані парафіянами благочиння, а згодом побував у багатьох так званих гарячих точках. До нього за допомогою – і духовною, і матеріальною – звертаються не тільки земляки-волиняни, а й військові з різних підрозділів. Часто у свої поїздки отець Олександр бере ікону з оконського храму.

Це Володимирська ікона Божої Матері, яку понад сто років тому подарували церквиці православні солдати, які брали участь у так званому брусиловському прориві. Ікона, звісно, не має мистецької цінності, але має цінність історичну, вона є свідком історії Волині та самого Оконська і його храму. Зазвичай образ тримали у вівтарі, а коли почалися військові дії на сході, і в них брали участь мобілізовані з Оконська, парафіяни зі священиком вирішили винести ікону для загального доступу. І буде вона стояти тут у храмі доти, доки не закінчиться ця смута у державі і у нашій земній батьківщині настане мир та спокій. Солдати, котрі служать на сході, просять отця Олександра привезти цю ікону, вірять у пдітримку Божої Матері.