Минулого тижня Волинь відвідали народні депутати Тетяна Острікова та Роман Семенуха

Дата публикації
02.02.2019

31 січня, четвер, у Луцьку працювали депутати Верховної Ради від “Об’єднання “Самопоміч” Тетяна Острікова та Роман Семенуха.

Народні обранці мали можливість зустрітись із трудовим колективом та менеджментом групи компаній “Теріхем Тервакоскі” та “Татрафан”. Познайомитись із виробництвом та почути їх проблеми.

«Теріхем» – спільне українсько-словацьке підприємство. Два роки тому внаслідок реорганізації розділились на два з одним засновником. “Теріхем Тервакоскі” займається виготовленням конденсаторної плівки. 100 % продукції йде на експорт. А “Татрафан” виготовляє харчову пакувальну плівку. В Україні їхніми замовниками є “Рошен”, “Світоч”, “Корона”. Тютюнова плівка, крім внутрішнього використання, експортується в Білорусь, Казахстан, Молдову.
Зважаючи на те, що підприємство є міжнародне, спеціалістам, принаймні, раз у місяць потрібно виїжджати закордон у відрядження. І тут вони стикаються з проблемою вимушеного на кілька діб стояння в черзі на кордоні. Тому цікавились у депутатів, чи не можна посприяти на законодавчому рівні, щоб розділити загальну чергу на дві, аби зняти цю напругу. Працівників підприємства непокоїть і те, що російські виробники плівки заполонили 95% європейського ринку через невелику, але все ж таки на 20 центів дешевшу ціну. Навіть в Україні реалізовують російську продукцію, незважаючи на те, що компанія знаходиться під міжнародними санкціями.

На Луцькому митному посту депутати оцінили ситуацію з розмитненням євро авто, поспілкувались із водіями, митниками.

Тетяна Острікова та Роман Семенуха цього ж дня зустрілись із трудовим колективом Ківерцівської районної лікарні. Медики скаржились на низьке фінансування галузі, назвавши PROZORO зовсім непрозорим. На складнощі та затягування процедури держзакупівель, низькі заробітні плати та шалений відтік молодих спеціалістів на заробітки закордон. Неможливість придбання необхідного медичного обладнання через брак коштів. Медики не знають, як вирішити проблему з тим, щоб об’єднані громади, а їх у Ківерцівському районі чотири, перераховували кошти до медзакладу на лікування їхніх жителів.

Депутати попросили медиків підготувати їх бачення фінансування медицини з врахуванням створення ОТГ та шляхи подолання проблем.

Особливо приємна зустріч відбулась із колективом та студентами Луцького педагогічного коледжу. Молоді допитливі люди закидали гостей питаннями працевлаштування, оплати праці, їх участі у процесі розвитку суспільства…

Педагоги продемонстрували депутатам клас-лабораторію “нової школи”, в якій студентів навчатимуть по-новому працювати з учнями початкових класів.