Олена Березовська за підтримки «Об’єднання «Самопоміч» провела майстер-клас з валяння дитячих іграшок

Дата публикації
26.01.2019

На зустріч з майстринею завітали хлопчики та дівчатка з усіх куточків міста.
Як вправна господиня, пані Олена розклала на столі свої вироби, аби дітки могли наглядно побачити, що насправді можна виготовити, маючи в руках лише голку, вовну та формочку.

І процес почався. За одну хвилину, розібравши інструмент, діти почали голочкою «вибивати» вовну. Кабінет наповнила тиша, було чути лише скрип, так ніби сніг під ногами рипить.
Незабаром у руках дітей «заграли» різнокольорові квіточки, сердечка, фігурки звірів…
Як повідала Олена Березовська, валяння буває сухе та мокре. Сухе, це коли працюють з голочкою, яка за зубринки чіпляє вовну. Мокре – коли вовну обробляють теплою, навіть гарячою водою, потім валяють у мильний розчин і труть руками. Через тертя бавовна стає твердою.
-В основному я роблю іграшки для дітей, – розповідає пані Олена. – Дуже приємно «вдихнути» у шматочок бездиханної вовни краплину життя у вигляді іграшки. Матеріал екологічно чистий, натуральний. Власні роботи реалізовую на ярмарках у Луцьку. Також в Києві. Моя продукція продається також через інтернет у США,  Чехії, Азербайджані.
З дітками пані Олена почала працювати з 2012 року. В одній із шкіл Луцька викладає уроки образотворчого мистецтва. Крім того, працює з департаментом культури. Задіяна в проектах Різдвяна та Великодня майстерні.
Майстриня повідала нам маленький секрет. На виготовлення іграшок її часто надихає природа. Тому відпочиваючи на озері, вона продовжує робити чергових героїв своїх пригод. Побачила, приміром, равлика, і через якусь годину готова іграшка уже в її руках.
Одна вимога її 13-літнього сина – кожна нова іграшка обов’язково повинна переночувати вдома і лише тоді йти на продаж.
Зважаючи, як діти засвоювали новий матеріал з валяння іграшок, було зрозуміло, що їм дане заняття до вподоби. А ще вони мали можливість зроблені їхніми руками вироби забрати собі додому.
Представники «Об’єднання «Самопоміч», які організували зустріч дітей з майстринею, на завершення пригостили учасників дійства солодощами.