Острікова: Для держави краще йти восени за новими та чесними правилами, ніж влітку – за старими

Дата публикації
21.05.2019

Вважає депутат Верховної Ради від “Самопомочі” Тетяна Острікова. Про що вона написала на своїй сторінці у Фейсбук.

“Від сьогодні всі прямо займаються виборами. Друзі питають: «Мажоритарка залишається чи скасуєте?» Виходить, що пікантність ситуації не всім очевидна.

Якщо сьогодні побачимо Указ Президента про дострокові вибори, то відповідно буде запущений виборчий процес. Невдовзі побачимо й постанову ЦВК про призначення дострокових виборів на конкретну дату – ймовірно 14 липня. Вибори – це добре, але основне питання – за якими правилами? Мажоритарка плюс закриті списки чи за новим виборчим кодексом з відкритими списками і пропорційною системою? Закон нам каже, що у разі запуску виборчого процесу правила гри під час нього не змінюються.
Тому, на жаль, на наступні 5 років мажоритарка, підкупи, регіональний феодалізм залишаються. І навіть у разі ухвалення нових виборчих правил строкові вибори за ними відбудуться лише у 2024 році! Знову 5 втрачених років і ті ж самі обличчя в Парламенті, які роками «насиджували» собі округи!
А як би можна було зробити? Використовуючи вікно можливостей і високий кредит довіри, висунути вимогу чинній ВР з чітким строком – змінити виборчий кодекс. Звісно, хтось скаже: «ой, так не встигли би, там багато правок». Але ж трильйонні бюджети країни по ночам могли ухвалювати, то і мажоритарку могли б скасувати, і списки відкрити, і недоторканність заодно скасувати. А вже після цього рахувати – йти на дострокові чи на строкові вибори. Як на мене, для держави краще йти восени на строкові вибори за новими та чесними правилами, ніж влітку – за старими”.