«Самопоміч» розпочала збір підписів під проектом Закону «Про Президента» України

Дата публикації
12.04.2019

Політсила наполягає на його ухвалені для того, щоб формувати стосунки Президента з парламентом, Прем’єр-міністром, судовою владою, з Вищим Конституційним судом, Міноборони і ЗСУ. Він не написаний під когось чи проти когось.

Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд зауважила: «Документ написаний для того, щоб розвивати українську державу і для того, щоб захистити свободу кожного українця від свавілля будь-якої людини, яка одного дня може обійняти чи вже обіймає посаду Президента. Цей законопроект про свободу».

Зараз  в Україні немає нормального балансу влади, балансу стримувань і противаг. Сироїд пояснює: «Сьогодні політична система виглядає так: є один гравець і є решта. А має бути командна гра і всі мають працювати на спільний результат. Президент мусить поважати всі державні інституції і навчитись працювати з ними разом».

Законопроект «Самопомочі» внесе поправки до 72 законів, в яких Президент України вийшов за межі своїх повноважень, встановлених для нього ст. 106 Конституції. Це проблема не тільки в каденції Президента Порошенка, це було упродовж всієї новітньої української історії.

«Нам потрібно нарешті побудувати в Україні ту систему влади, яка сформує повноцінних політичних гравців. Коли буде повноцінна система стримувань і противаг, коли Президент України так само, як і всі інші органи влади буде стриманий законом, тоді, коли Президент буде відповідальний перед українським народом за виконання Конституції і законів України», – підсумовує віце-спікер.