Схема “Біофарма+” в процентному відношенні набагато крутіша, ніж “Роттердам+”

Дата публикації
17.05.2019

Написав на своїй сторінці у фейсбук депутат обласної ради від “Самопомочі” Костянтин Зінкевич.
“А подивіться самі.

ТзОВ “Біофарма плазма” купує в українських станцій переливання крові плазму крові людини по 600 грн/л. А собівартість її продукції складає біля 1500 грн/л ( у Володимир-Волинській СПК- 1533 грн/л). (Усі СПК є комунальними установами).

Питається, чому ж продаємо по 600 грн/л? А просто тому, що більше не дають. Якщо не продати, то є два варіанти- або викинути після перетермінування, або виготовити якийсь препарат крові, наприклад, альбумін.

Покупець плазми крові на ринку лише один- “Біофарма плазма”, який зробив усе для того, щоб стати монополістом на ринку препаратів крові, і щоб усі СПК (станції переливання крові) були просто заготівельниками крові, а ми з вами, платники податків, щоб мовчки доплачували 900 грн за один літр плазми крові в інтересах “Біофарми”.

І так воно є уже в усій Україні.

Якимсь станціям переливання заборонили (унеможливили) виробництво альбуміну адміністративними способами через управління охорони здоров”я. Хтось боровся за своє право на працю і існування, як Володимир-Волинська станція перелилавння, і виборола таки план виробництва якихось 600 кг альбуміну. Але такому незговорчивому колективу прислали поліцейських з Києва із рішенням суду та арештували 200 л спирту, який ото-от мав бути використаний для вирорбництва альбуміну. Тепер спирт арештований (хоч і куплений на відкритих тендерних торгах), альбумін не вироблений, плазму крові необхідно було продати. За безцінь. Бо покупець- він же організатор схеми.
Я ще не знаю, які тут суми в масштабах України, не знаю, чи є тут підслідність, але дасться знати.
Поки що я, як депутат Волинської обласної ради вчора озвучив відповідний запит на сесії, і він був підтриманий. Тут зачеплені інтереси Володимир-Волинської і Волинської обласної СПК, а також усіх волинян.
Але проблема таки загальноукраїнська”, – пише депутат.