Сироїд: «Ініціатива Президента про призупинення Договору про дружбу з Росією спізнилася на чотири з половиною роки»

Дата публикації
04.12.2018

Договір втратив свій сенс, відколи Росія почала збройну агресію проти України.

«Це рішення треба було ухвалювати тоді, коли Росія почала збройну агресію проти України, – коментує призупинення Договору про дружбу з Росією віце-спікер парламенту Оксана Сироїд.- Це є рамковий декларативний договір, який містить посилання на багато інших договорів. Сама назва цього Договору про дружбу є абсурдною в контексті чотирьох з половиною років війни. Яка дружба? Цей  Договір втратив свій сенс, відколи Росія почала збройну агресію проти України».

Україна сьогодні в односторонньому порядку виконує дуже багато двосторонніх договорів з Росією, які та порушила. Це стосується і дипломатичних відносин з Росією. Сироїд розповідає, що сьогодні дипломатичні відносини з Кремлем виправдовують двома причинами: те, що там є наші громадяни – етнічні українці, а друге – оскільки ми маємо багато полонених і багато в’язнів, заради них потрібно дипломатичні відносини підтримувати.

Але обидва ці аргументи, на думку Оксани Сироїд, не витримують жодної критики:

«Сьогодні громадяни України, які себе ідентифікують українцями, вимушені були втекти з Росії. А залишились там ті, хто переважно приймає той режим. Про в’язнів – хіба ми не були свідками, коли наших дипломатів неодноразово принижували тим, що не давали їм доступу до військовополонених. Можливо, набагато ефективніше звернутися до третьої держави, яка могла б бути посередником, і просити виконувати для нас ці дипломатичні функції?»