Сироїд: Ліквідація коаліції – це спроба колишніх коаліціантів зберегтися при владі

Дата публикації
17.05.2019

17 травня у Верховній Раді припинила існування коаліція – фракція «Народний фронт» заявила про вихід з неї.  Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд називає такі дії спробою зберегти владу.

«Формально представники коаліції декларують, що вони йдуть з коаліції, з влади, але це прихована спроба в тій владі залишитися. Хоче залишитися коаліція, уряд, Прем’єр-міністр, може, ще хочуть щось вкрасти».

Чи існувала ця коаліція досі? Сироїд не знає напевне.

«Я відверто не знаю, скільки сьогодні підписів стоїть формально під коаліційною угодою. Хтось свій підпис відкликав, хтось –  вносив. Коаліція рахується за підписами.

Як на мене, формальна кількість людей в коаліції не має жодного стосунку до здатності влади здійснювати свою діяльність. Сьогодні, наприклад, одна з фракцій виходить з коаліції насправді з однією метою – зберегти владу».

Після ліквідації коаліції депутати мають 30 днів на формування нової, і якщо не вийде – тоді Президент може розпустити парламент.

«Самопоміч» висловила своє ставлення до коаліції ще у 2016 році. І на переконання Оксани Сироїд,  ці люди кращими не стали, навпаки, показали багато своїх нездатностей. «Самопоміч» не бачить можливості вступати з цими людьми в
коаліцію.

Чи може Зеленський розпустити Верховну Раду? Питання відкрите. Адже багато суперечок довкола юридичних підстав для розпуску. Сироїд вважає, що новообраний Президент буде керуватись неюридичними умовами.

Також віце-спікер наголошує, що уряд тепер став ще більш свавільним, адже формально міністри відповідали перед коаліцією, а тепер її немає, а уряд є.

Також Оксана Сироїд наголошує на позиції «Самопомочі», яка є незмінною від 2014 року – Закон про вибори на пропорційній основі з відритими списками.

«Крім «Самопомочі» немає жодної політичної сили в парламенті, яка готова підтримати пропорційну систему з відкритими списками. Хоча є політсили, які готові підтримати традиційну пропорційну систему. У будь-якому разі ліквідація мажоритарної системи – це крок вперед».