Сироїд: Українці у постійному очікуванні на владу замість того, щоб нею бути

Дата публикації
13.02.2019

На зустріч з депутатом Верховної Ради від «Об’єднання «Самопоміч», віце-спікером парламенту Оксаною Сироїд завітали студенти юридичного та філологічного факультетів. Говорили про ситуацію в країні, історію становлення держави, економіку, монополію на галузі, загарбницькі дії Росії по відношенню до України.

-Чому люди вашого покоління хочуть виїхати закордон і залишитись там назавжди? Чому ми думаємо, що десь краще? Чому нам так хочеться притулитись до чужого успіху? Чи насправді є проблема у владі та менталітеті?

Ставлячи такі прості на перший погляд запитання перед студентською аудиторією, депутат ВР від «Об’єднання «Самопоміч», віце-спікер Парламенту Оксана Сироїд намагалась заставити молодих людей по-серйозному осмислити нинішню ситуацію в країні і самим знайти правильні відповіді на них, занурюючись в історію далеких років.

– Якщо ми говоримо про успіх чужих країн, то все це завдяки досвіду поколінь. Україна не мала досвіду держави. Але ми маємо зрозуміти, що ми є сильними, що ми зможемо стати успішними, якщо цього захочемо.
Як приклад, депутатка наводила країни США, Канади, Німеччини, Франції.

Оксана Сироїд нагадала студентам, як Росія агресивно захоплювала Україну ще на початку 20-их років. Як сьогодні вона пробиває свій шлях до Балтійського та Чорного морів, бо для неї важливі морські торгівельні шляхи. Не оминула лектор і питання політичної еліти, якої не вистачало після проголошення незалежності у 1991 році. Як Росія готувалась до агресії України після розпаду Радянського Союзу. Зокрема через приватизацію наших підприємств, захоплення надр, а в подальшому монополізацію критичної інфраструктури…

-Проблема українців у тому, що в них постійні очікування на владу замість того, щоб нею бути. Ми маємо свою ідентичність, боєздатність. Тепер потрібно побудувати державні інституції, куди мають прийти нормальні люди, які мають стати владою, а влада – людською. Лише в такий спосіб ми зможемо побудувати державу, в якій захочеться жити.