Тетяна Острікова: Незалежність НАБУ потрібно захистити, а Нацагенцію із запобігання корупції – перезапустити

Дата публикації
04.02.2019

Вважає  депутат Верховної Ради від «Об’єднання «Самопоміч». Про що вона сказала під час перебування у Луцьку.

-Загальновідомий факт, що депутат Єгор Соболєв, колишній очільник антикорупційного комітету парламенту, є творцем антикорупційного законодавства. Саме завдяки цьому законодавству запроваджено електронні декларації чиновників і ми отримали можливість побачити статки та відповідність їх життя  доходам і займаній посаді. Але слід констатувати, що не завжди це законодавство і ці новостворені органи за чинної влади є ефективними і використовуються зі справжньою метою боротьби з корупцією. Тому сьогодні Андрій Садовий разом із антикорупційними громадськими організаціями уклали меморандум, згідно якого стоїть наступний порядок денний:

Перше. Це перезапуск Національної агенції із запобігання корупції . Це той орган, який покликаний перевіряти декларації. І як ми бачимо, ще нікого не притягнули до відповідальності. Хоча декларацію нашої колеги Олени Сотник із «Самопомочі», як опозиційного депутата, за один той самий рік, не пам’ятаю, 16-ий чи 17-ий, перевіряють уже третій раз. Третій раз (!) протягом року повна перевірка. Нічого знайти не можуть і, власне, ніяких претензій не пред’являють, але перевіряють. Тому цей орган сьогодні є політично заангажованим. Так сталося, що чинна влада його контролює в той чи інший спосіб через призначення своїх кадрів. Його треба беззастережно перезавантажити. І це буде один із кроків президента Садового по антикорупційній програмі.

Наступне. Це захист незалежності Національного антикорупційного бюро, на яке постійно зазіхають. Оскільки цей правоохоронний орган не підкорюється жодній політичній силі і не використовується для зведення рахунків з політичними конкурентами. Тут просто треба захистити, щоб детективи і далі працювали незалежно.  Одночасно їм також треба дещо прискоритись у своїх розслідуваннях. Суспільство хоче бачити результати їх діяльності. На утримання структури  виділяються значні суми коштів. У детективів доволі великі зарплати порівняно з працівниками інших правоохоронних органів. Відповідно суспільство вимагає більш швидкого притягнення топ-корупціонерів до відповідальності.

Третє.  Це спеціалізований аудит антикорупційної прокуратури. Часто саме цей орган використовується для того, щоби гальмувати дії детективів НАБУ.

І останнє, дуже важливе, особливо для наших підприємців, про що я говорю чотири роки, відколи в парламенті.  Треба все-таки нашу Службу безпеки переорієнтувати. Щоб працівники Служби вивільнили свій час і більше займалися боротьбою з державною зрадою, фінансуванням тероризму, шпигунством і менше ходили по бізнесу.