У Луцьку громадсько-активні жінки України обговорили участь у політичному житті держави

Дата публикації
15.03.2019

Сьогодні до Луцька у рамках проекту «Жіночої політичної взаємодії» завітали громадсько-активні жінки зі Східних та Південних областей України.  Мета проекту – підвищити жіночу активність у політичному житті країни  та підготовка до участі у місцевих виборах 2020 року. Відповідно, для учасниць проекту дуже важливим є відвідати максимальну кількість міст, аби познайомитись з кращими практиками місцевого самоврядування. Перший етап таких обговорень відбувся у Краматорську, другий – у Миколаєві.

42 учасниці відвідали Луцьку міську раду.  Голова депутатської групи “Рівні можливості” Юлія Вусенко спершу  ознайомила учасників заходу  з роботою міської ради.  А потім усі разом обговорили основні перешкоди на шляху політичної участі жінок та виокремили переваги громадської жіночої активності як для громади, так і для країни загалом.

Згодом учасниці зустрічі відвідали Луцький ЦНАП, де Лариса Карпяк розповіла про роботу Центру.  А також цікаву інформацію про Луцьк-туристичний отримали від Катерини Теліпської.

На думку Юлії Вусенко, такі зустрічі є необхідними для побудови жіночого політичного лоббі та залучення жінок до політичних процесів в Україні.

«Я зустрічала людей, якими пишаюся, – пише на своїй сторінці у Фейсбук депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Юлія Вусенко. – Тому що для мене – це велика честь говорити з ними на важливі для нас теми. Тому, що коли під час зустрічі до мене підходили жінки і казали, що наша зустріч стала для них переломною і вони точно будуть балотуватися у свої ради, я усвідомлювала, що то не пусті розмови. А важлива праця. Тому що коли я розумію, що в Україні є такий жіночий потенціал, то мене переповнює надія на те, що позитивним змінам бути!
Я знаю, що жіноче політичне лоббі в Україні не є повністю використовуваним та задіяним, проте час робити зміни, які покращать життя громад та України в цілому.
Сьогодні у нас була нагода говорити і про місцеве самоврядування, і про потенціал міста, і про туризм як інструмент розвитку громад, а також про близькі для кожної з нас теми – сумніви, які внаслідок стереотипів має кожна активна жінка, думаючи про те, чи потрібна вона в політиці і чи корисна вона там. Переживання про те, хто її підтримуватиме на цьому шляху і те, як віднесуться до цього вибору близькі та родина.
Знаєте, для мене такі зустрічі мега важливі, бо я вкладаю у них сакральний зміст. Вони часто даються мені якраз тоді, коли мотивація потрібна найбільше, коли потрібний новий ковток повітря і розуміння куди ідеш, заради чого був обраний такий шлях.
Я дякую організаторам, які об”єднали нас сьогодні Solomiia Bobrovska, дякую, колезі по депутатській групі Oleksandr Lazuka а також колегам з Луцька Олександр Шеремета Наталія Миколайчук (Natasha Mikolaychuk)Лариса Карп’як та Kateryna Moysiyuk , які мають чим дивувати і на що налаштовувати наших гостей.
А ще я щиро вірю у нашу спільну працю і як наслідок – перемогу, бо той нелегкий шлях служіння, котрий обрали ми всі, спрямований на розвиток наших міст і країни в цілому!»