Волинські фермери не хочуть, аби землю в Україні скупили олігархи за одну ніч

Дата публикації
13.02.2019

Асоціація фермерів Волині організувала зустріч із спікером парламенту Оксаною Сироїд, аби з уст в уста передати свої побажання до законодавства про запровадження ринку землі в Україні. Як сказав Руслан Хомич, організатор зустрічі, фермери не хотіли би, щоб в Україні сталось так, як колись у Литві – землю викупили за одну ніч.

Волинські фермери, здійснивши детальний аналіз існуючих законопроектів по ринку землі, підготували свої пропозиції, виклавши їх у письмовій формі, та передали віце-спікеру для опрацювання в парламенті. Оксана Сироїд сказала, що фракція “Самопоміч” обов’язково скористається їх пропозиціями.

–Земля в Україні – єдиний природний ресурс, який формально не належить олігархам, хоча реально вони її контролюють, – сказала Сироїд. – Ринок землі можна відкрити при умові, що малі сільгоспвиробники матимуть доступ до фінансового ресурсу, а це низькі кредити, продаж лише фізичним особам, заборона реалізації іноземним громадянам, бо ми не знаємо під якою личиною зайде росіянин, і обмеження в одні руки.