Які зміни чекають у Раді після президентства Зеленського

Дата публикації
12.04.2019

Про перехід до парламентської республіки, вимоги Володимира Зеленського до Петра Порошенка та президентські привілеї в ефірі 24 каналу говорила політик Тетяна Острікова.

Про перехід до парламентської республіки

-У разі за не дуже сильно президента, я буду виступати проти за провадження парламентської республіки. Адже наступний парламент буде ще більш фрагментований, тобто буде складатись з різних невеликих фракцій.

– Якщо подивитись на рівень підтримки колишніх “регіоналів” на виборах у першому турі, то вони мають дуже хороші шанси зайти у наступний парламент. До прикладу, візьмемо проекти Медведчука, я боятимусь віддавати всю владу парламенту зважаючи на те, що там можуть бути представлені не проукраїнські сили.

Про вимоги Зеленського до Порошенка
-Даю підказку команді Зеленського – тут не треба жартувати, оприлюднення офшорних компаній президента чи ще когось з високопосадовців – українцям нічого не дасть.

– Дієвий механізм – це внесення змін у податковий кодекс про запровадження оподаткування в Україні компаній, які належать її громадянам, а знаходяться в іноземних офшорних юрисдикціях.

Про привілеї президентства

– В Конституції України передбачена посада президента, яка не підвладна жодному правоохоронному органу. Він не звітує перед Верховною Радою про використані ним кошти. Навіть, якщо народний депутат захоче подати запит до президента, то його має підтримати голосуванням Верховна Рада.

Президент, якщо хоче, то звітує, якщо хоче, то йде зі щорічним посланням. Наприклад, в бюджеті на 2019 рік чинний президент заклав близько мільярда на підтримку молоді, проте, як будуть витрачені ці кошти – невідомо.