За перевезення понад норму вантажу дорогами Волині водії сплатили вже понад три мільйони гривень штрафів

Дата публикації
06.12.2018

Заходи по контролю за перевезенням понаднормового вантажу дорогами Волині дають свої результати

Депутатський запит до голови облради Ігоря Палиці та тодішнього голови облдержадміністрації Володимира Гунчика з пропозицією придбати для області пересувні велико-габаритні комплекси підготував ще у липні 2016 року депутат Волинської обласної ради від «Самопомочі» Костянтин Зінкевич. Депутат наполягав, аби область закупила пересувні комплекси, за допомогою яких можна оперативно виявляти та штрафувати вантажівки, котрі їздять з «перегрузом» та руйнують волинські дороги, а також слугують стримуючим фактором для безвідповідальних водіїв.

На переконання Зінкевича, за допомогою таких комплексів можна контролювати вагу вантажівок на всьому шляху їх пересування. Депутат наводив приклади, коли водії свідомо порушують норми вагового перевезення. Беруть понад дозволені 38 тонн, їдуть дорогами України  і лише перед стаціонарними велико-габаритними комплексами розвантажують товар, аби показати, що порушень немає. Насправді є. І свідченням цього є штрафи, які були накладені на водіїв.

На офіційне звернення депутата обласної ради від «Самопомочі» Олексія Панасюка  до Служби автомобільних доріг Волині від 24 жовтня з проханням надати інформацію, як виконується рішення ради, що конкретно зроблено за два останні роки,  відповіді не отримав. А от керівник управління Укртрансбезпеки у Волинській області Конончук повідомив  цікаві цифри. Якщо у 2017 році працювала лише один пересувний комплекс, то вже у 2018-му з’явилось ще три. Наразі функціонує чотири. Відповідно збільшено кількість рейдових перевірок з 520 у 2017-му до 880 вже у цьому році. Сума штрафів, нарахованих за результатами габаритно-вагового контролю, склала за два роки 180 575 євро. Із цих нарахувань уже на сьогодні надійшло у бюджети всіх рівнів понад три мільйони гривень.

-Це непогана цифра, – вважає депутат Костянтин Зінкевич. – Кошти ще будуть надходити, адже багато оштрафованих оскаржують накладені санкції, відповідно затягуючи сплату штрафів. Але вони в більшості таки сплачуються і сам факт наявності пересувного габаритно-вагового комплексу на дорозі є ефективним стримуючим фактором. Важливим є і те, що з одного боку, ми поповнюємо бюджет, з іншого, а це найголовніше,  захищаємо наші дороги від руйнувань з боку нечесних водіїв і компаній, в яких вони працюють.